aaa

Podłogi bambusowe, Tarasy drewniane, Deska tarasowa, Parkiet, Bangkirai, Massaranduba, Osmo - Poznań

Podłogi bambusowe,Tarasy drewniane,Deska tarasowa,Parkiet,Bangkirai,Massaranduba,Osmo Podłogi bambusowe,Tarasy drewniane,Deska tarasowa,Parkiet,Bangkirai,Massaranduba,Osmo Podłogi bambusowe,Tarasy drewniane,Deska tarasowa,Parkiet,Bangkirai,Massaranduba,Osmo Podłogi bambusowe,Tarasy drewniane,Deska tarasowa,Parkiet,Bangkirai,Massaranduba,Osmo Podłogi bambusowe,Tarasy drewniane,Deska tarasowa,Parkiet,Bangkirai,Massaranduba,Osmo
pl en de

ico OFERTA

MONTAŻ DESKI TARASOWEJ

Montaż deski tarasowej jest na tyle prosty, że można go wykonać samemu lub zlecić wykwalifikowanej firmie montującej tarasy. Najprościej zamontować deskę na wylewce betonowej. O ile beton nie jest wylewany zbyt wysoko, może być to także najtańsze rozwiązanie.

Alternatywnym rozwiązaniem jest montaż legarów na tak zwanych zastrzałach betonowych - ale o tym później. Wylewka betonowa umożliwia nam montaż legarów bezpośrednio do betonu - choć lepiej ułożyć je na gumach, które zapewniają nam "dwa w jednym": izolują drewno od wilgoci podłoża oraz umożliwiają swobodny spływ wody z wylewki niezależnie od kierunku spadu.

W najpopularniejszym rozwiązaniu montujemy jeszcze deski za pomocą wkretów do tarasu i ...gotowe! Wiele osób pokrywa jeszcze deski olejem, choć należy też podkreślić, że nie jest to konieczne - co więcej coraz większą popularnością cieszy się patyna - jak widać vintage sięgnął też ogrodów...

W przypadku montażu tarasów na wkręty warto jeszcze podkreślić użyteczność stosowania tzw. kompefixów czyli gumy w kształcie odróconej litery V montowanej przy okazji przykręcania desek do legarów. Guma ta równierz pełni potrójną funkcję: po pierwsze unikamy styku drewna do drewna co zawsze zwiększa ryzyko korozji, a po drugie "przyduszone V" oddając energie w okresach kurczenia się drewna (czyli głównie latem) wypełnia powstałą lukę zapobiegając trzeszczeniu. Trzecią i ostatnią jej rolą jest uzyskanie efektu tzw. podłogi pływającej.

back