Technorattan

Rattan (inaczej Rotang) to wspólne określenie dla palm pnących z rodziny arekowatych, które rosną w tropiklanych lasach Azji Południowo-Wschodniej, natomiast technorattan to rodzaj syntetycznej żywicy. Meble z technorattanu są bardzo podobne to tych wykonanych z materiałów naturalnych, ale przy ich produkcji nie trzeba przetrzebiać azjatyckich lasów (warto pamiętać o ginących puszczach podczas wyboru mebli do ogrodu).

Pomimo tego, że jest o wiele droższy od rattanu, ma wiele zalet – jest całkowicie odporny na promieniowanie UV, deszcz i wiatr. Meble z technorattanu można spokojnie pozostawić na niezadaszonym tarasie bez obaw, że ulegną odbarwieniu czy zniszczeniu, w przeciwieństwie do popularnych mebli z plastyku, które po kilku dniach nieprzychylnej aury szarzeją i pękają. Ponadto technorattan  nie podda się tak łatwo substancjom typu: alkohol, chlor czy tłuszcz.

Technorattan to materiał bardzo wdzięczny i łatwy w obróbce, dlatego meble z niego wykonane są zgrabne, dopracowane i stylowe. Zwykle posiadają aluminiowe ramy, a stoliki mogą mieć szklane blaty. Nie zapominajmy też o niemniej ważnej cesze technorattanu – jest bardzo lekki, więc pomoc sąsiada przy przenoszeniu stolika nie będzie potrzebna.

Przy wyborze mebli z technorattanu pamiętajmy o jednej ważnej rzeczy – ten materiał jest praktycznie niemożliwy do przemalowania. Dlatego zastanówmy się dobrze, czy kolor, który dziś nam się podoba, będzie się nam podobał tak samo za kilka lat.

2017-11-27T17:28:22+01:00 01-27-2014|

Zostaw komentarz