Przyjęcie ogrodowe

Przyjęcia ogrodowe są bardzo popularne. Grill, ognisko czy po prostu spotkanie na świeżym powietrzu, to świetna alternatywa dla wyjścia do restauracji czy domowej „posiadówy”. Co zrobić, aby przyjęcie na tarasie się udało?

Nie kupuj plastykowych talerzy i sztućców. Pamiętaj o dbaniu o środowisko. Najlepiej, aby sztućce były domowe a talerzyki papierowe. Tekturowe kubki również spełniają swoje zadanie! Poza tym, jeśli na imprezie znajdują się dzieci, z pewnością będą miały wiele zabawy w oznaczaniu, do kogo należy poszczególny kubek przy pomocy flamastrów. Tekturowe naczynia można na koniec spalić, w przeciwieństwie do plastyku!

Daj sobie spokój z obrusem  Szczególnie w wietrzne dni. Nie zapomnij natomiast o serwetkach w pojemniku, z którego łatwo je wyjąć (te ręce umazane w musztardzie).

Impreza na świeżym powietrzu nie może się obyć bez zabawy. Zdobądź (albo wygrzeb ze strychu) rakietki do badmintona, piłkę do siatkówki albo… spróbuj hiszpańskiego stylu i zrób piniatę!  Śmiechu co niemiara!

Grillowane mięso, pieczony chleb i sałatki to podstawowe menu. Do tego lekkie alkohole, gotowe drinki w butelkach i… herbata na deser! Najlepiej owocowa lub zielona, dla obżartuchów mięta na trawienie. À propos mięty – świetnym pomysłem jest dzbanek z wodą, cytryną i miętą. Czarna herbata z listkiem mięty to sztandarowy napój Tunezyjczyków. Warty wypróbowania dla fanów herbaty w ciepłe dni.

Jedzenie dobrze jest rozstawić na różnych stołach, aby skłonić gości do przemieszczania się, a nie siedzenia w jednym miejscu.

Pamiętaj też o oświetleniu. Najlepiej sprawdzą się lampy LED, możesz spróbować też lampionów ogrodowych, jednak pamiętaj, aby nie znalazły się blisko materiałów łatwopalnych i roślin. Jeśli masz zadaszony taras bądź winorośle, możesz przystroić je lampkami choinkowymi (najlepiej sprawdzą się duże światełka w jednym kolorze).

Obowiązkowym elementem każdej imprezy ogrodowej są odstraszacze komarów. Z naturalnych środków dobrze działa lawenda. Znane są również wszystkim spirale, świece i pochodnie. Najbardziej przemawiają do nas pochodnie, bo świetnie się komponują z drewnianymi tarasami.  Najważniejsze jednak, żeby o tym nie zapomnieć, bo atak krwiopijców przyjdzie na pewno prędzej czy później i może zepsuć najlepszą zabawę.

 

2017-11-27T17:26:26+01:00 02-27-2014|

Zostaw komentarz