Massaranduba – tytan pośród desek egzotycznych

Massaranduba idealnie sprawdzi się dla miłośników drewna w ciemnej kolorystyce oraz wyjątkowej solidności. Jest to jedno z najtwardszych i najbardziej wytrzymałych desek egzotycznych. Do tego jest naprawdę niewymagające w kwestii dbania o nie!

Massaranduba to kolejny surowiec pozyskiwany z Ameryki Południowej. Głównie kraje importu to Brazylia, Wenezuela, Kolumbia, Panama, Peru. Jego wyjątkowa wytrzymałość i twardość doskonale sprawdzi się na niezadaszonych tarasach oraz przy budowie mostów i molo.

Charakterystyka

Drewno massaranduba jest wyjątkowo ciemne. Tuż po ścięciu jest to różowo- czerwony beż. Następnie przechodzi w kolor ciemno-czerwonego brązu, w lekkim odcieniu purpury. Jego jednolita struktura jest niezbyt widoczna i niemal nie występują różnice kolorystyczne. Z powodu wysokiej gęstości jest to niezwykle twarde i wytrzymałe drewno. Na skutek silnego i długiego oddziaływania warunków atmosferycznych deski ulegają patynowaniu w odcieniu szarości. Massaranduba,zgodnie z normą EN 350-2 określającą wytrzymałość drewna, sklasyfikowana jest w najwyższej klasie. Określa się jej żywotność na ponad 25 lat. To ten rodzaj drewna, który zapewnia piękną i wytrzymałą podłogę tarasową na długo. Z powodu ciemnej kolorystyki świetnie też sprawdzi się w naszym polskim klimacie i dopasuje do designu domów.

Jak dbać?

Nie jest konieczna dodatkowa impregnacja desek. Należy stosować się do ogólnych zasad dbania o czystość – regularne zamiatanie szczotką i mycie myjką ciśnieniową. W celu uniknięcia patynowania zaleca się dwa razy do roku olejowanie za pomocą specjalnych olejów do drewna egzotycznego. I to tyle. Czysta przyjemność z posiadania desek tak wytrzymałych i nie wymagających przesadnego dbania o nie!

Deski można zakupić w naszym sklepie:

https://deskiegzotyczne.com.pl/26-massaranduba

2018-07-02T17:01:46+02:00 07-02-2018|

Zostaw komentarz