Bangkirai – najlepsze drewno na taras i meble w ogrodzie

Drewno, któremu nie straszne są trudne warunki atmosferyczne. Idealnie sprawdzi się w ogrodzie. Poznajcie bangkirai – deski, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Nazwa bangkirai przyjęła się od nazwy malezyjskiej. Drzewa, z których pochodzą te deski występują w Azji Środkowej, na Dalekim Wschodzie i Syberii. W przemyśle wykorzystuje się je w budownictwie wodnym, do podłóg w wagonach i kontenerach, na słupy sieci energetycznych oraz do pojemników na substancje chemiczne. W naszym domu może zagościć jako parkiet, deski tarasowe lub luksusowe meble ogrodowe.

Charakterystyka

Drewno cechuje się dużą twardością i trwałością, a w efekcie też odpornością na tarcia i uszkodzenia mechaniczne. Jest wytrzymałe na wilgoć. Pod wpływem czynników atmosferycznych podlega naturalnemu patynowaniu. Oznacza to, że jeśli jest niezaimpregnowane, może na nim osiąść naturalny, biały nalot. Drewno jest gładkie, a po szlifowaniu pełne połysku. Świeże drewno ma zapach zbliżony do gałki muszkatołowej. Występuje w barwie od jasnobrązowej po miodową. Każde drewno ma jednak indywidualny wygląd i może różnić się nieznacznie od siebie.

Jak dbać?

Zwykłe śruby stalowe lub ocynkowane mogą powodować przebarwienia z powodu obecności krzemu w drewnie. Zaleca się mocować deski bangkirai z pomocą śrub nierdzewnych. Jeśli już wystąpią przebarwienia można spróbować je usunąć za pomocą roztworu kwasu szczawiowego. Do pielęgnacji zalecamy olej Owatrol D1, które chroni drewno przed warunkami atmosferycznymi, zapobiega pękaniu i chroni przed gniciem, czy rozwojem pleśni. Renowacje najlepiej wykonywać przed i po zimie.

Gdzie kupić?

Deski bangkirai dostępne są w naszym sklepie:

https://deskiegzotyczne.com.pl/110-bangkirai-shorea-laevis

2023-02-26T17:24:36+01:00 12-15-2022|

Zostaw komentarz